Dziewiąta edycja turnieju golfowego Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup zakończona! Po dwóch dniach rywalizacji na polu Sand Valley G&CC koło Elbląga wszystkie trzy miejsca na podium w głównej klasyfikacji turnieju zdobyły juniorki.

Zwyciężyła 16-letnia Julia Korus, zdobywając tytuł Mistrzyni Turnieju Dr Irena Eris Ladies Golf Cup.

Młodość górą – tak można podsumować dwa, niezwykle intensywne dni na mazurskim polu golfowym Sand Valley G&CC. Już po pierwszej rundzie stało się jasne, że to pomiędzy najmłodszymi zawodniczkami, na co dzień reprezentantkami polskiej kadry narodowej rozstrzygnie się walka w klasyfikacji głównej turnieju – stroke play brutto. Druga runda tylko potwierdziła te przypuszczenia. Julia Korus, wywodząca się z Tyskiego Klubu Golfowego, nie pozwoliła odebrać sobie prowadzenia wypracowanego dzień wcześniej. Wynik z drugiej rundy – 77 uderzeń- wystarczył jej, by stanąć na najwyższym stopniu podium i otrzymać główną nagrodę z rąk pani dr Ireny Eris, gospodyni turnieju.

„To mój debiut w turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup i od razu bardzo udany. Na pewno wrócę tu za rok”, mówiła o swoim występie zwyciężczyni.

Na drugim stopniu podium stanęła jej koleżanka z kadry narodowej Dorota Zalewska, do której należał najniższy wynik drugiego dnia (75 uderzeń). Na trzecim miejscu znalazła się Maria Żrodowska z klubu golfowego Tokary.

Rywalizacja w turnieju toczyła się jednak jeszcze w czterech dodatkowych klasyfikacjach –Stableford netto oraz w Stableford netto w 3 grupach handicapowych – co pozwoliło nagrodzić więcej startujących w turnieju pań.

W klasyfikacji stableford netto zwyciężyła Małgorzata Ścisk z wynikiem 69 punktów, przed Jolanta Szymonek i Aleksandrą Wiatr. W kategorii Stableford netto 0-16,4 zwyciężyła Anna Rydzkowska, w grupie 16,5-26,4 Aleksandra Jankowska, w grupie 26,5-36 Anna Kozłowska.

Dodatkowo w trakcie dwóch rund turniejowych rozegrano aż 12 dołków konkursowych oraz 2 dodatkowe konkurencje, w których nagrody ufundowali partnerzy turnieju. W rozegranym pierwszego dnia konkursie Tag Hauer Nearest to the Line zwyciężyła pani Beata Zielińska-Bednarek, która wykazała się rewelacyjną precyzją, posyłając piłkę 8 cm od środka maty imitującej autostradę.

Bardzo dużo emocji wzbudził również konkurs Perrier-Jouet Nearest to the Pin na dołku nr 10,  w którym do wygrania była 9-litrowa butelka szampana, wyprodukowanego specjalnie z okazji 9. edycji turnieju. W rywalizacji niezwyciężona okazała się Elżbieta Panas.

Okazji do wręczenia nagród było więcej. Jedną z nich – zegarek marki Tag Hauer – otrzymała pani Beata Stepułajtys, która znalazła się w grupie golfistek, które wzięły udział we wszystkich dziewięciu edycjach turnieju a w pierwszej rundzie uzyskała najlepszy wynik spośród tychże pań.

W sumie podczas 2 rund na Sand Valley panie oddały aż 21650 uderzeń, do których użyły aż 400 piłek!

Dziesiąta, jubileuszowa edycja już za rok!